מי צריך עבודות טיח?

עבודות טיח נדרשות בכל בית בראשית הבנייה שלו והכנתו לקראת המסירה וגם לאחר מכן, כאשר יש תיקוני ליקויים ונזקים שונים שפגעו בתשתית. הטיח הוא השכבות של החומר המכסה ואוטם את הקיר של לבני הבנייה ומכין אותן לקראת צביעה ושאר חומרי האיטום והבסיס שהוא נזקק להם. את החומרים מניחים רק בעלי מקצוע שהתמחו והוסמכו לכך ולכן רק הם יודעים בדיוק למרוח ובמה להשתמש. החשיבות של המקצועיות היא בגלל הליקויים והפגמים שיכולים למצוא כשמשפצים או כשמניחים את הטיח בפעם הראשונה ואפשר לראות ליקויי בנייה בסיסיים בשלב זה. לכן, רק מי שבאמת מתמחה בכך חייב לעשות זאת ולבדוק בדיוק לאן הליקויים מגיעים וכיצד הם משפיעים.

מתי מניחים טיח?

לא חייבים להניח טיח רק משום שרוצים לצבוע את הבית. אפשר לשים טיח ולמרוח שכבות מגן ולתקן פגמים גם כאשר מבינים שיש בעיות בסיסיות ותקלות שיש לתפוס בזמן כדי למנוע נזקים רבים ורחבים יותר בגלל חדירת לחות וחומרים אחרים. אחר כך אפשר להחליט אם להניח שכבות צבע או למרוח טיח דקורטיבי או חומרים אחרים כמו חיפוי קרמיקה וזכוכית וכל חומר מודרני אחר שנראה לכם מתאים לעיצוב הפנים של הבית שלכם (ראו לדוגמא חיפוי קיר סלון עם חומרים מיוחדים). חשוב, עם זאת, לבקש דוח מלא מבעלי המקצוע שעובדים כדי לדעת בדיוק מה נמצא מתחת לטיח אם יודעים שהוא אמור לתקן סדקים וחורים שהיו שם קודם ורצוי לדעת אם יש צורך בתיקון יסודי יותר כדי להגן על תשתיות כמו צנרת וחשמל שיש בתוך הקיר. זה בדיוק הזמן והמקום לעשות זאת לפני שמכסים בחומרים וצריכים אחר כך לקלף אותם ולהסיר אותם כדי לתקן יותר לעומק.

עבודות טיח חיצוניות

טיח חיצוני הוא עבודה חשובה מאוד לכל מי שרוצה לשפץ את הבית שלו גם מבחוץ ולכן החומרים מותאמים לצורך איטום והאחדה. רבים מעדיפים את מראה הטיח המחוספס והתעשייתי ואפשר לקבל גם אפקטים שונים של טיח בבית גם מבחוץ. החשוב ביותר הוא להשתמש בטיח איכותי ולתת רק לבעל מקצוע אמין ומנוסה לעשות זאת כדי להגיע לתוצאה שהיא גם יפה וגם טובה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...