חשיבות מחזור פסולת אלקטרונית

הימצאותה של הפסולת האלקטרונית באדמה יוצרת זיהום משמעותי ביותר ולכן מנתבים את מירב פריטי האלקטרוניקה לטובת מחזור כדי למנוע את הזיהומים הללו, הכירו מגוון פתרונות מיחזור לעסקים.

איסוף של מוצרי אלקטרוניקה 

מוצרי אלקטרוניקה שנאספים במשרדים כמו מחשבים, שרתים, כבלי תקשורת, ציוד תקשורת, לוחות אם, כוננים ועוד, כמו כן פריטים שנאספים בנקודות הריכוז בסביבות המגורים של מוצרים ביתיים שאינם שמישים ואין להם ערך כספי כמו מכשירי די וי די ישנים ומערכות שמע.

קיימת חשיבות רבה להעברת כל המוצרים הללו למפעל מחזור, כדי שלא יוצר זיהום תת קרקעי שעלול להזיק הן לקרקע והן למי התהום.

המשרד להגנת הסביבה 

בשנים האחרונות ובעקבות תוצאות של מחקרים רבים, המשרד להגנת הסביבה מבצע פעולות רבות כדי למנוע זיהומיים רוחביים שנובעים מחומרים שונים הגורמים לכך וביניהם גם פסולת אלקטרונית.

מתבצעת הסברה רוחבית בנושא זה לכלל הציבור ולכן כאשר למפעלים, חברות הייטק או משרדים מצטברת כמות גדולה של פסולת אלקטרונית, רכב של המפעל מגיע כדי להבעיר את הכול למפעל.

במפעל המחזור מפרידים את חלקי האלקטרוניקה לכמה אופציות ולכל אחת מהן יש שיטה אחרת של מחזור וזאת כדי להפיק מהם את המירב לאחר התהליך.

ממרבית הפריטים הללו אפשר בתהליך נכון ליצור מוצרים חדשים לחלוטין ולמכור אותם לרווחת הציבור שאינו מודע לאפשרויות הרבות של במחזור. 

סכנה של זיהום סביבתי 

פריטי האלקטרוניקה פולטים רעלים מסוכנים גם כשהם לא פעילים ולכן חשוב לצמצם את נוכחותם במשרדים במפעלים ובמחסנים ולהעביר אותם מהר ככל האפשר למפעלי המחזור. במקרים רבים נותרים הפריטים הללו לאורך חודשים ושנים ומעלים אבק, אך הם יוצרים זיהום סביבתי שהוא מזיק מאד ולכן יש לעשות כל שניתן כדי להעביר אותם בהקדם למחזור.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

אבנית – איך נפטרים מהמכה הזו?

במיוחד בישראל, המים "קשים", כך בדיוק נוצרת אבנית בתחתית הקומקום, בברזים, ובעוד מקומות. כאן נכתוב על נושא זה: אבנית – איך נפטרים מהמכה הזו? מהי

קרא עוד »

למה כדאי לקנות מפיצי ריח לבית?

כל אדם מעוניין שהבית שלו יהיה מקום המפלט הנעים והחמים ביותר מהעולם הרועש וזו למעשה הסיבה העיקרית לרכישת מפיצי ריח לבית. מפיצי ריח מעניקים לכל

קרא עוד »

מה זה פרופיל גבס דקורטיבי?

גבס, בניה ודקורציה הולכים יפה ביחד, ממש כפי שהם מתאימים גם לצרכים פונקציונליים. לוחות גבס יכולים לשמש מטרות שונות, בבתים חדשים ובמבנים מחודשים או משופצים,

קרא עוד »