איך נעשה רישום קבלן שיפוצים?

קיימים סוגים שונים של קבלנים: קבלן בניין, קבלן שיפוצים, קבלן חשמל ועוד. מי שמעוניין להיות קבלן רצוי לו להיות רשום בפנקס הקבלנים. זוהי פרוצדורה אבל אין הרבה מה לעשות. קבלן שאיננו רשום, לא יוכל לעבוד במקצועו. הוא גם לא יוכל לגשת למכרזים, וככלל, אין זה חוקי. 

הליך רישום לקבלני שיפוצים

מטרת הוועדה לרישום קבלני שיפוצים, היא לקבוע מיהו קבלן איכותי ומקצועי. רישום קבלנים נעשה במשרד הבינוי. פרמטר חשוב הוא הניסיון המקצועי של הקבלן, הוותק שלו וכמובן ניסיונו בתחום. לעומת קבלני בניין להם יש 5 סיווגים, לקבלן שיפוצים יש רק רמת סיווג 1. עניין זה תלוי בהיקפי העבודה.

חשדנות הציבור כלפי קבלני שיפוצים

קיימת תחרות רבה בין קבלני שיפוצים, ואי אפשר להתעלם מכך, שיצא להם שם רע. קבלני שיפוצים שמבטיחים לכם לסיים את העבודה בתאריך מסוים, מסיימים הרבה לאחר מכן. הלקוחות מצפים לקבלן ישר והגון בכל הקשור למחיר.

סומכים יותר על קבלן בעל רישיון

בשל רמת החששות של הלקוחות, רצוי להיות רשום בפנקס הקבלנים. קבלן שמראה ללקוחות כי הוא רשום, יעלה את רמת האמון של הלקוח. זו סימן שמדובר בקבלן מקצועי ואמין. כך גם ניתן יותר לסמוך עליו, מכיוון שהוא קבלן רשום. בנוסף, הקבלן נמצא כל העת בפיקוחו של רשם הקבלנים.

פנו לעו"ד!עורכי דין יכולים לסייע לקבלן השיפוצים להיות רשום בפנקס, באפשרותם לסייע בהעלאת סיווג, וככלל, באמצעות סיוע וייצוג של עו"ד, כל תהליך הרישום נעשה קל יותר. כמו כן, על מנת להוכיח ניסיון מקצועי, חשוב שהקבלן יהיה מיוצג ע"י עו"ד קבלנים, וזה ינפיק לו תצהיר שחתום על ידיו. מה שמעלה את הסיכויים להיות רשום בפנקס. ניתן למצוא מידע נוסף בנושא רישום קבלן בתחום השיפוצים באתר תומר סופר.  זאת ועוד,  העו"ד יכול לחתום שאין לקבלן רישום פלילי.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...