ניקוי מרזבים, הכנה לחורף, מניעת סתימות והצפות כתוצאה ממרזבים סתומים מלשלשת יונים

נהוג לחשוב שאנחנו מתמודדים עם צואה של יונים, רק במקומות גלויים, במקומות אותם אנחנו יכולים לראות, כמו למשל אדן חלון, מרפסות, גגות וכדומה. 

זה לא מדויק. כפי שאנחנו יכולים להניח, יש לא מעט מקומות בהם אנחנו יכולים למצוא צואה של יונים אשר יכולים לגרום לנו נזק, בין אם זה מבחינה בריאותית בתור דיירי המקום, בין אם זה מבחינה סביבתית, ובין אם זה מבחינה תפקודית של המבנה, כלומר, ייתכן בהחלט שהצואה תגרום נזק מסוים לתפקוד של המבנה. 

> קראו על שיטות הרחקת יונים מגגות ומרזבים

מקרה קלאסי לכך אפשר למצוא בסיטואציה בה הצואה סותמת את המרזבים של המבנה. במקרים כאלו, מי גשמים לא יכולים לרדת מהגג אל הקרקע, מה שיכול לייצר בעיה משמעותית, הן על הגג והן לדירות אשר מחוברות אליו, שכן עלולה להיווצר רטיבות בתקרה שלהן. מעבר לכך, עלולה להיווצר סתימה והצפה במקום, דבר שיכול להשפיע על התפקוד של המבנה כולו. 

מה הפתרון לכך?

ראשית, יש לבצע ניקוי מרזבים ורצוי לעשות זאת לפני תחילת החורף, לפני שמתחילים הגשמים, אחרת לא יהיה ניתן לעשות זאת בהמשך. זה חלק טבעי מתהליך הכנה לחורף. 

שנית, יש להתקין אמצעים שונים שימנעו מהיונים להגיע לאזור הגג ובכלל לאזור המבנה. אפשר להשתמש בדוקרנים, רשתות וכלים אחרים שימנעו מהם להגיע למקום. חשוב שאותם אמצעים יותקנו באופן כזה שישרתו אותנו בתור דיירי המבנה, אך לא יוכלו לגרום נזק פיזי ליונים עצמן. 

שלישית, חשוב לוודא שהמרזבים עובדים בצורה תקינה וכן חשוב לוודא שהגג אטום היטב, בשביל שמים לא יוכלו לחדור לתקרה ולגרום רטיבות והצפה. יש לוודא שהמים יורדים היטב במרזב אל האדמה אל מקום מסודר שמיועד לכך.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...