מה הם התנאים לקבלן רשום?

על מנת להחזיק ברישיון של קבלן רשום יש כמה וכמה תנאים שעליכם לעמוד בהם. רשימת התנאים היא ארוכה כמו תהליך הגשת הבקשה עד לקבלת הרישיון אולם ניתן למקד את התנאים לפי הרשימה הבאה:

יש להציג ניסיון ממשי על עבודה מקצועית ויש להציג הוכחות לניסיון.

יש להציג מסמכים לגבי השכלה רלוונטית כולל תעודות.

יש להציג תעודה עבור עוסק.

חפות מהרשעות פליליות.

אסמכתאות ואישורים לגבי ניסיון שיש לכם בענפי הקבלנות השונים – לגביהם אתם מעוניינים להגיש בקשה לרישיון קבלן רשום. 

התנאים לקבלן רשום כוללים את המקצוע שלכם, את הניסיון שלכם ואת התואר שלכם. תוכלו גם לקבל רישיון של קבלן רשום במידה ואין לכם עמידה בכל התנאים אך במצב כזה עליכם לספק המלצות מבעלי מקצוע רלוונטיים. 

ישנה רשימה ארוכה של תנאים לקבלן רשום – ועל מנת לוודא שאתם עומדים בכל התנאים והדרישות עליכם לפנות לעו"ד מומחה ולייעוץ מקצועי.

חשוב לציין שתהליך קבלת הרישיון לקבלת רשום הוא לא תהליך פשוט ויש להגיש במסגרתו תצהיר של עורך דין כמו גם להתנהל אל מול וועדה בירוקרטית אשר מאשרת או דוחה את הבקשות ולכן מומלץ מאוד לבצע את התהליך עם עו"ד מומחה הבקיא בכל הנושא ובהתפתחויות ועדכוני התקנות. שימו לב שהגשת המסמכים לקבלת התואר קבלן רשום חייבת להתבצע בחלק מהטפסים כאשר הם חתומים עם העתק נאמן למקור.

גם אחרי שקיבלתם את התואר של קבלן רשום יבוצע מעקב ואתם תידרשו להציג הוכחות לכך שאתם עומדים בכל הדרישות שנבדקו אז לגביכם. הוצאת רשיון קבלן רשום מעניק רישיון דו-שנתי ויש לחדשו מדי תקופה ולהציג שוב התאמה עבור תנאים לקבלן רשום. 

ניתן לעיין בפנקס הקבלנים על מנת לוודא שאתם מופיעים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות – קווים לדמותו

יועץ בטיחות חייב להיות בקיא בנושאי בטיחות במגוון רחב של סביבות עבודה. אחד התפקידים הכלולים בתיאור תפקיד קצין הבטיחות הוא לבדוק מקומות עבודה כדי להבטיח

קרא עוד »
מטבח 2 מטר

למי מתאים מטבח 2 מטר?

אם אתם בתהליך של שיפוץ הבית או אם יש לכם משרד ואתם רוצים לשדרג אותו, או אפילו דירת סטודנטים קטנה עם שטח חלל מטבח קטן

קרא עוד »