מה הם התנאים לקבלן רשום?

על מנת להחזיק ברישיון של קבלן רשום יש כמה וכמה תנאים שעליכם לעמוד בהם. רשימת התנאים היא ארוכה כמו תהליך הגשת הבקשה עד לקבלת הרישיון אולם ניתן למקד את התנאים לפי הרשימה הבאה:

יש להציג ניסיון ממשי על עבודה מקצועית ויש להציג הוכחות לניסיון.

יש להציג מסמכים לגבי השכלה רלוונטית כולל תעודות.

יש להציג תעודה עבור עוסק.

חפות מהרשעות פליליות.

אסמכתאות ואישורים לגבי ניסיון שיש לכם בענפי הקבלנות השונים – לגביהם אתם מעוניינים להגיש בקשה לרישיון קבלן רשום. 

התנאים לקבלן רשום כוללים את המקצוע שלכם, את הניסיון שלכם ואת התואר שלכם. תוכלו גם לקבל רישיון של קבלן רשום במידה ואין לכם עמידה בכל התנאים אך במצב כזה עליכם לספק המלצות מבעלי מקצוע רלוונטיים. 

ישנה רשימה ארוכה של תנאים לקבלן רשום – ועל מנת לוודא שאתם עומדים בכל התנאים והדרישות עליכם לפנות לעו"ד מומחה ולייעוץ מקצועי.

חשוב לציין שתהליך קבלת הרישיון לקבלת רשום הוא לא תהליך פשוט ויש להגיש במסגרתו תצהיר של עורך דין כמו גם להתנהל אל מול וועדה בירוקרטית אשר מאשרת או דוחה את הבקשות ולכן מומלץ מאוד לבצע את התהליך עם עו"ד מומחה הבקיא בכל הנושא ובהתפתחויות ועדכוני התקנות. שימו לב שהגשת המסמכים לקבלת התואר קבלן רשום חייבת להתבצע בחלק מהטפסים כאשר הם חתומים עם העתק נאמן למקור.

גם אחרי שקיבלתם את התואר של קבלן רשום יבוצע מעקב ואתם תידרשו להציג הוכחות לכך שאתם עומדים בכל הדרישות שנבדקו אז לגביכם. הוצאת רשיון קבלן רשום מעניק רישיון דו-שנתי ויש לחדשו מדי תקופה ולהציג שוב התאמה עבור תנאים לקבלן רשום. 

ניתן לעיין בפנקס הקבלנים על מנת לוודא שאתם מופיעים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

ניקוי בתים באשדוד

ניקוי בתים באשדוד והסביבה דורש לעתים הזמנת חברת ניקיון המעסיקה פועלים מנוסים בתחום זה. אמנם כל אחד יכול לנסות לנקות את הבית, בהנחה שאין לו

קרא עוד »