הדברת טרמיטים בבית

הטרמיט הינו זוחל הרסני במיוחד, הוא יכול לפעול מתחת לפני השטח זמן רב ועד שתגלו אותו, כל רהיטי העץ שלכם כבר מזמן רוקנו והם כעת רק ציפוי עץ דקיק. הנזק הנגרם על ידי טרמיטים הוא גדול מאוד, הטרמיטים יכולים להיות בכל מקום, בדלתות, בארונות, במשקופים ובכל מה שעשוי מעץ.

כך תזהו אותם

אמנם קשה לזהות פעילות טרמיטים בבית אבל זה אפשרי. ישנם חמישה סימנים על ידם תוכלו לדעת אם גם בכם פגעה מכת הטרמיטים ואם כן הצטיידו כבר בנושא של מחיר הדברה.

  1. סימן ההיכר הכי שכיח הוא תעלות בוץ קטנות ודקיקות, בגוון חום. תעלות אלה מובילות את הזוחלים אל עבר מקור המזון שלהם.
  2. כדוריות חול חומות בגוון קפה, שתמצאו ברחבי פינות הבית ופינות הדלתות. כדוריות אלו יכולות להעיד על פסולת של הזוחלים.
  3. תוכלו גם לדעת האם יש נחיל טרמיטים בביתכם, אם תמצאו כנפי טרמיט, על פני שטח הבית. את הכנפיים הם עשויים להשאיר במהלך הרבייה שלהם. גם טרמיטים מתים תוכלו לזהות ולאמת את עובדת הימצאותם ברהיטים שלכם.
  4.  תוכלו גם לבדוק את הצליל המופק בעקבות נקישה על המשקוף ולהשוות אותו, עם נקישה על עץ מלא, אם נשמע צליל חלול בהקישכם על המשקוף, קרוב לוודאי שהטרמיטים חוגגים על חשבונכם.
  5. אם תשימו לב שישנם פיצוצים קלים ברהיטי העץ שלכם, זה פותח את האפשרות להימצאות הזוחלים בבית.

מאפייני הזוחלים

התפקידים של הזוחלים מחולקים ביניהם בצורה מסודרת, ישנם כאלו שתוכלו למצוא בקרבה לאור. דוגמת חלונות או דלתות. מנגד יש גם את הטרמיטים המכונים הפועלות, אלו שלמעשה אוכלים לכם את הרהיטים, הם דווקא סולדים מאור, אותם קשה יותר לראות ממש.

הדברת טרמיטים בבית

הדברת טרמיטים בבית היא למעשה תהליך די פשוט שהמדביר מבצע, על ידי קידוח חורים ומילואם בחומר מדביר ייעודי לטרמיטים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

מהו הסכם ממון על דירה?

המאמר באדיבות עו"ד אורי גנור אם אתם הולכים להתחתן ויש דירה בבעלותכם עוד טרם הנישואין, אז הרי שבעת ניסוח הסכם הממון, תצטרכו לכסות את הדירה

קרא עוד »