משכנתא הפוכה

עבור רבים, בעלות על בית היא חלק מהחלום הגדול שלהם. עבור רוב בעלי הבתים בארץ, קבלת משכנתא היא רק אחד מהצעדים הנדרשים כדי להגיע לבית. לבני 60 ומעלה, קיימת עוד אפשרות לקבלת משכנתא ועליה, נביא במאמר זה.

משכנתא הפוכה

אם אתם שוקלים בעלות על בית ותוהים איך להתחיל את המשימה הלא פשוטה הזו, הגעתם למקום הנכון. כאן, נסקור את כל יסודות המשכנתא, כולל סוגי הלוואות, משכנתא הפוכה באתר פרץ פיננסים, תהליך רכישת הבית ועוד.

הגדרה פשוטה של ​​משכנתא

לפני שנצלול פנימה, בואו נדבר על כמה מיסודות המשכנתא. ראשית, מה המשמעות של המילה "משכנתא" בכלל?

משכנתא, המכונה גם הלוואת משכנתא, היא הסכם בינכם (הלווים) לבין מלווה משכנתא כדי לקנות או למחזר משכנתא על דירה מבלי שיהיה לכם את כל המזומנים מראש.

הסכם זה נותן למלווים את הזכויות החוקיות להחזיר לעצמם נכס אם לא תעמדו בתנאי המשכנתא שלכם על ידי אי החזרת הכסף שלוויתם בתוספת ריבית.

מי מקבל משכנתא?

רוב האנשים שקונים דירה, עושים זאת באמצעות משכנתא. משכנתא היא הכרח אם אינכם יכולים לשלם את מלוא העלות של בית מכיסכם.

ישנם מקרים בהם יהיה הגיוני לקבל משכנתא על הבית שלכם למרות שכן יש לכם כסף לשלם אותה במלואה. לדוגמה, משקיעים, לפעמים ממשכנים נכסים כדי לפנות כספים להשקעות אחרות. לאפשרות זו, תוכלו לקרוא משכנתא הפוכה.

איך להיות זכאים למשכנתא?

כדי להיות זכאי למשכנתא, עליכם לעמוד בדרישות זכאות מסוימות. לכן, סביר להניח שאדם שמקבל משכנתא, יהיה מישהו עם הכנסה יציבה ואמינה, יחס חוב להכנסה של פחות מ- 50% וציון אשראי הגון. זו כבר התחלה טובה לקבלת משכנתא ללא בעיות ועיקובים מיותרים.

קבלו מידע על מימון לעסקים וחברות

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

איך להתמודד עם טרמיטים בבית?

על הדברת טרמיטים כבר שמעתם? אנו יותר מורגלים לשמוע על הדברת תיקנים, נמלים ומכרסמים למיניהם, אולם חברות ההדברה המובילות, עוסקות גם בהדברת טרמיטים. אין להתעלם

קרא עוד »