הרחקת דבורים מהבית ומהגינה

דבורים הן יצורים מרתקים מאוד. הכוורת היא דוגמה מושלמת לאורגניזם קולקטיבי שההשפעה שלהם על הסביבה היא חיובית מאוד.

אבל כשמדובר על דבורים שנמצאות בסביבת המגורים שלנו כמו בבית או בגינה שלנו, הן עשויות להיות מטרד ואף להיות מסוכנות משום שכשהן מרגישות בסכנה, הן עשויות לעקוץ ויש אנשים אלרגיים שעשויים להגיב קשה מאוד לעקיצה של דבורים. בנוסף, למרות ההשפעה החיובית שיש להם כלפי הסביבה הטבעית והתפקיד החשוב שיש להן מבחינה אקולוגית, כשמדובר על נוכחות של דבורים באזורים מאוכלסים, הן עשויות לגרום לנזקים בפרט כאשר מדובר על קן דבורים בבית.

הן מאביקות צמחים ועשויות לגרום נזק לגידולים ובמקרים מסויימים גם להפיץ מחלות וטפילים לבני אדם, לבעלי חיים ולצמחים. כאשר מלכת דבורים נגועה בחיידק Nosema ceranae, יכולות להיות לכך השפעות הרסניות על בריאות האדם. זן הדבורה הידוע כנושא חיידק זה הוא דבורת הדבש האירופית (Apis mellifera). 

איך מתבצעת הרחקת דבורים מהבית ומהגינה

כשיש דבורים בסביבה שלנו, חשוב כמובן להרחיק אותן מפני שהן עשויות להיות מטרד ולעקוץ, אבל מכיוון שמדובר בבעל חיים שהוא חיוני לסביבה, מלבד אם מדובר בסכנת חיים, לא הורגים את הדבורים באמצעות הדברה, אלא משתמשים בדרכים שנועדו להרחיק אותם מהמקום שבו הן נמצאות ולגרום להם לעזוב למקום אחר.

הדברת דבורים היא אחת המשימות המאתגרות ביותר גם בתחום  בחקלאות. זו משימה שדורשת הרבה יצירתיות ודמיון. הצורך להרחיק דבורים ממקומות שהן אינן רצויות בו, אך גם להגן עליהן ולא לפגוע בהן, זה דבר שהופך את זה למשימה שדורשת הרבה ידע וניסיון כדי להתמודד עם עניין מורכב כמו הרחקת דבורים. הצורך ביצירתיות הוא מכריע כאשר מתמודדים עם בעיה זו מכיוון שהמצב כה מורכב. על כן מומלץ לקרוא בהרחבה על הרחקת דבורים טיפים מעשיים

בנוסף אם יש בסביבת הבית או הגינה שלכם דבורים, צריך לפנות רק למדביר מקצועי ומוסמך שיש לו ידע וניסיון עם הרחקת דבורים מהבית ומהגינה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

משכנתא הפוכה

עבור רבים, בעלות על בית היא חלק מהחלום הגדול שלהם. עבור רוב בעלי הבתים בארץ, קבלת משכנתא היא רק אחד מהצעדים הנדרשים כדי להגיע לבית.

קרא עוד »