רישום קבלן שיפוצים

אין שום ספק כי אחת לתקופה יש צורך לבצע שיפוץ כללי בדירה. בדרך כלל, מדובר על שיפוץ הכולל החלפה של הכלים הסניטריים בחדר האמבטיה והשירותים, שיפוץ של המטבח, החלפת ריצוף, צביעת קירות וכדומה. מדובר על עבודות שיפוצים רציניות, המצריכות אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר. רוב האנשים יעדיפו להשתמש בשירותיו של קבלן שיפוצים רשום, היות וזוהי הדרך האידיאלית ביותר להבטיח לעצמם שיפוץ ברמה הגבוהה ביותר. מסיבות אלו בדיוק, לא מעט קבלנים בוחרים לעבור את התהליך הארוך והמייגע של רישום קבלן שיפוצים, היות והדבר מבטיח להם עבודות רבות יותר ומשתלמות יותר.

כל מה שחשוב לדעת אודות רישום קבלן שיפוצים

קודם כל, חשוב להבין כי אין שום חוק שקובע כי קבלני שיפוץ חייבים להירשם בפנקס הקבלנים, דבר שיוצר מצב שבו ישנם לא מעט בעלי מקצוע, שכלל אינם רשומים בו. יש להבין כי כל המטרה של פנקס הקבלנים, היא ליצור רשימה של אנשי מקצוע אשר עומדים בקריטריונים מחמירים. בצורה כזו, כל אחד יכול לבחור לעבוד עם בעל מקצוע מקצועי ומנוסה, שיוכל להבטיח את איכות העבודה הגבוהה ביותר. כדאי לדעת כי עד לפני כשנתיים, רק עשירית מקבלני השיפוצים בשוק היו רשומים בפנקס של משרד השיכון, היות והמדיניות מנעה מקבלנים קטנים להירשם בפנקס. מסיבות אלו בדיוק, הרישום היה חסר ערך עבור הציבור הרחב, היות ומרבית הקבלנים הגדולים הסכימו לקחת אך ורק פרויקטים גדולים ומשתלמים יותר. אך לפני שנתיים חלה רפורמה בתחום, והיום החוק קובע כי כל עבודת שיפוצים שמחירה 43 אלף ₪ ומעלה, חייבת להתבצע על ידי קבלן רשום. 

לכן ניתן היום למצוא באתר מכלל למשל קורסי הכשרה שונים, אשר מאפשרים לכל קבלן לגשת למבחני ההסמכה בצורה פשוטה, יעילה ואפקטיבית יותר. המבחנים מתקיימים אחת לחודש, ללא עלות, על מנת לעודד את הקבלנים השונים להירשם בפנקס הקבלנים. המטרה היא לרשום את כל סוגי הקבלנים בפנקס מסודר של משרד השיכון, כדי למנוע מנוכלים ורמאים להתחזות לאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים. הקורסים כוללים נושאים שונים, כגון בטיחות, עמידה בתקנים המתאימים, יציבות של מבנים ועוד.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

מכונות לניקוי שטיחים

אם יש לכם שטיחים בבית, אתם וודאי מודעים לעובדה שהם צוברים הרבה מאוד לכלוך ואבק. לכן כמעט בכל בית תמצאו שואב אבק מתוחכם יותר או

קרא עוד »

מה הם התנאים לקבלן רשום?

על מנת להחזיק ברישיון של קבלן רשום יש כמה וכמה תנאים שעליכם לעמוד בהם. רשימת התנאים היא ארוכה כמו תהליך הגשת הבקשה עד לקבלת הרישיון

קרא עוד »