פינוי בינוי – מה צריך לדעת?

בניינים רבים במדינת ישראל הם כבר בניינים ישנים. בניינים שנבנו לאורך פרקי זמן קצרים כדי לשכן קבוצה גדולה של מהגרים שהציפו את המדינה בתוך פרק זמן קצר יחסית. כך שלאורך השנים, וודאי היום, עלה הצורך לשפץ אותם. מדינת ישראל נתנה את האישור להפרטה ולמעשה התירה ליזמים פרטיים את האפשרות לשכנע את הדיירים בבניינים שונים להסכים לאפשר ליזמים הללו לשפץ את הבניין. הדיירים ירוויחו מזה בניין נאה יותר, תנאים נוחים יותר בבניין ועליה משמעותית של שווי הנכס. היזם יקבל בתמורה דירות וזכויות בבניין אותם הוא יהיה רשאי למכור בהמשך. על פניו נשמע כמו מה שכל הצדדים יוצאים ממנו מרוצים. אלא שתהליך הבניה, תהליך השיפוץ, הוא תמיד תהליך מורכב שלוקח זמן ושדורש לא מעט. אתם, בתור הדיירים של הבניין הזה צריכים לדעת מה הזכויות שלכם ולקבל ליווי של עורך דין העוסק בנושא של תהליך פינוי בינוי, בדיוק כמו שצריך ליווי של עורך דין קניית דירה מקבלן , כך גם בפרויקט זה.

אתם צריכים לדעת מה מגיע לכם בתהליך של פינוי בינוי

פינוי בינוי הוא תהליך מתקדם, בו היזם מסכם עם דיירי הבניין כי הם יעברו למקום אחר בתמורה לכך הוא ישפץ את הבניין באופן יסודי יותר, מה שבסופו של דבר יוביל לבניין נאה יותר. אבל, מעבר של דירה ובייחוד בתוך תהליך בנייה, כאשר אנחנו לא תמיד יודעים בתוך כמה זמן הוא מסתיים, זה תמיד אתגר. הרי גם הרבה פעמים קשה למצוא דירה הסמוכה לנקודה ממנה פינו את הבניין. כך שבמקרים מסוימים דיירים צריכים להעתיק את כל החיים שלהם למקום אחר. 

בדיוק בשביל רגעים כאלו חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי כמו לדוגמה: אלעד ויסטוך, מי שנמצא כאן כדי לעזור לכם להבין מה הזכויות שלכם. מה מגיע לכם על פי חוק. 

אל תוותרו על הזכויות שלכם לדעת, צרו קשר. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...