שחרור סתימות בצנרת

סובלים מהצפות חוזרות ונשנות של מים? ככל הנראה הסיבה לכך נובעת מצינור מים סתום. כאשר קיימת סתימה בצנרת מים, המים הזורמים דרך הצינור אינם מסוגלים לעבור בו וכתוצאה מכך, ולכן הם גורמים להצפת מים מטרידה שאיננה מפסיקה עד לסגירת ברז המים הראשי. סתימות בצנרת עלולות להתרחש בכל מבנה בו עוברים צינורות מים, כאשר הסיבות לסתימות יכולות להיות קלות עד קשות ומורכבות ולעיתים אף נדרש צילום וחידוש צנרת.

שיטה לשחרור סתימה בבתים פרטיים

בבתים פרטיים ניתן לראות סתימות צנרת בתדירות גבוהה יותר, ובמיוחד בבניינים משותפים בהם הדיירים גרים בקומות. כיוון שצנרות המים משותפות לכלל הדיירים ועוברות לכל אורך הבניין עד לביוב המרכזי, הסיבות לסתימות בצנרת יכולות להתרחש כל הזמן ובהנחה כי הדיירים לא מקפידים על השלכת פסולת לפח ולא לכיור.

כשמתקיימת סתימה בצנרת של בניין דירות, יש לאתר בראש ובראשונה את מקום הסתימה כדי לשחררה. כדי למנוע שבירה והרס של קירות המבנה, ניתן להשתמש במכשיר ביובית הפועלת לשחרור הסתימה על ידי לחץ מים עוצמתי, ומסייעת במשימת תיקון ביוב לחזרה לפעילות תקינה.

שחרור סתימות שורשים

מקרים נוספים של סתימות בצנרת יכולים להתקיים גם מסיבות טבעיות ולא אנושיות. צנרות מים העוברות מתחת לאדמה יכולות להיפגע משורשי צמחים ועצים, וכך ליצור סתימה ובעיה במעבר מים חופשי בהן. כיוון שלחץ מים אינו תמיד יכול לשחרר סתימה מסוג זה, קיימת שיטה לסילוק השורשים ושחרור הסתימה באמצעות מערכת ייחודית החותכת ומפנה את שורשי הצמחייה הסוררים.

טכנולוגיה חדשנית של שחרור סתימות מורכבות

לעיתים קיימות סתימות מורכבות יותר כתוצאה מחדירת חומרים קשים כמו בטון ואף ברזל. הודות לטכנולוגיה חדשנית בתחום, ניתן לשחרר סתימות מסוג זה על ידי מכשור מתקדם הפועל בשילוב רובוט חכם המצלם את פנים הצנרת ומסלק את החסימה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

הדברת יתושים בצפון

יתושים הם יצורים שנהנים משתיית דמם של אנשים תרתי משמע. ברגע שהם פוגשים אותנו הם מזנקים עלינו, ברגע אחד שלא שמנו לב, אנחנו כבר נושאים

קרא עוד »

על החשיבות של תכנון מקוואות

כל מבנה חייב להיות מתוכנן באופן קפדני ומדויק בהתאם לשימוש העתידי בו ובהתחשב בצרכים של בעלי המקום. לא משנה אם מדובר בבית שנועד למגורים או

קרא עוד »