איך שומרים על מרצפות טבעיות בבית?

בחירת ריצופי אבן לבית מאפשרת מגוון רחב של אפשרויות וסוגי אבני ריצוף שונים. בין ההעדפות הבולטות שיש במרצפות לבית ניתן לראות את האבן הטבעית, המשמשת לריצוף של חללי הפנים בבית וכן גם לריצוף מחוץ לבית. אנשים שבוחרים לרצף את ביתם עם מרצפות טבעיות יעדיפו לרוב ליישם גם על גבי הקירות בבית חיפויים עשויים מאבן טבעית, כך שהעיצוב הכללי של החללים יתאים למראה והאווירה של הבית.

אחת מהתוכנות הבולטות של אבן טבעית היא כושר ספיגה גבוה, גבר הנחשב לחיסרון מסוים בנוגע להיווצרות כתמים על גבי המרצפות ופגיעה באסתטיקה של הבית. לכן כאשר בוחרים ריצוף מאבן טבעית חשוב לשמור על ניקיון המרצפות בצורה הנכונה.

מהם המאפיינים של ריצוף מאבן טבעית?

ניתן למצוא מגוון סוגים ועיצובים של ריצוף מאבן טבעית, החל מאבנים בעלות צבעים וגוונים רבים ובולטים ועד אבנים בעלי גוון אחיד ונקי. כך ניתן לשחק בין המראה והעיצוב של החלל, ולשלב בין מרצפות טבעיות / חיפוי אבן מסוגים שונים. אבן טבעית ידועה גם בתכונות החוזק שלה, אך כדי להתאים את האבן לתפקידה כמשטח מרוצף יש לבחור אבנים מתאימות וחזקות מספיק כדי לשאת עומס רב.

בנוסף, כפי שצוין קודם, אבן טבעית בעלת תכונות ספיגה גבוהות ולכן היא יכולה לספוג אליה לכלוך וכתמים שונים. לכן חשוב למנוע את היווצרות הכתמים באמצעות שימור המרצפות.  

כיצד לשמור על מרצפות טבעיות בבית?

בבית עשויים להיווצר כתמים על גבי המרצפות מסיבות שונות ומגוונות כמו אוכל שנופל על הרצפה בזמן הארוחה, בוץ שנמצא על הנעליים של בני המשפחה כשהם נכנסים לביתם, יין שנשפך מכוס במהלך ארוחת חג חגיגית ועוד מגוון סיבות אחרות. לכן אם יש בבית מרצפות טבעיות, חשוב לשמור עליהן באמצעות יישום של חומר מיוחד המונע את יכולת הספיגה של האבן הטבעית.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...