איתור נזילות

הדרך היעילה ביותר עבור איתור נזילות היא באמצעות מכשיר טרמי, הבוחן את מצב הצנרת מעבר לקיר או מתחת למרצפות. 

פעילותו של המכשיר הטרמי 

כאשר המכשיר הטרמי מזהה כמות גדולה של לחות בנקודה מסוימת, הדבר מתריע על כך שבמקום זה קיימת נזילה. 

השימוש במכשיר הטרמי (מצלמה טרמית לאיתור נזילות) מייתר את הצורך לשבור את כל הקיר או להרים את כל המרצפות כדי לאתר את מיקום הנזילה, כפי שנהגו לבצע בעבר. אך כעת לאור המכשיר החדשני אפשר לבצע את התיקון במיקום הנחוץ בלבד, בלי לבצע פעולות הריסה ובנייה מיותרות.

טיפול בצנרת הבעייתית 

האינסטלטור שובר את הקיר בנקודה שסומנה בלבד ומגלה את הצינור. איש מקצוע שרואה את הצינור מבין מיד מהי הבעיה, אם הצינור נסדק חלק מזרימת המים נמשכת בתוך הצינור וחלק מחוצה לו ולכן נוצרת הנזילה. אם אביזר החיבור בין שני חלקי הצנרת נשחק או נפל, עקב כך חלק מהמים זורמים החוצה ולכן קיימת רטיבות. 

לאתר שאותרה הנזילה, מבצעים את התיקון הנדרש:

  • אם מדובר בצינור ברזל ישן וחלוד ממליצים ללקוח לבצע החלפה של כל מערך הצנרת. אם הלקוח אינו מעוניין מבצעים את התיקון הנדרש.
  • אם הבעיה היא חור בצינור, חותכים את הקטע הבעייתי ומתקינים במקומו צינור חדש מפלסטיק PVC איכותי, בקוטר זהה וברוחב הנדרש ומחברים אותו בשני הקצוות לצינור המקורי.
  • אם האביזר נשחק או נפל, מחברים לצנרת אביזר אינסטלציה חדש במקומו.

בדיקה של תקינות הצנרת

כמה ימים לאחר התיקון, מגיע האינסטלטור שוב למקום כדי לבדוק אם הפעולה שבוצעה פתרה את הבעיה. הוא מוודא באמצעות המכשיר הטרמי שכרגע אין נזילות ואם הכול תקין מבצע את התיקון של הקיר וצביעתו, או לחלופין מדביק אריחים חדשים במקום הישנים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

עמוד גמיש

המאמר באדיבות https://srafim.co.il עמוד גמיש הוא אופציה פונקציונלית ויעילה מאד עבור תיחום וסימון של מיקומים מסוימים וזאת כדי שהציבור ידע על כך. עמוד גמיש למטרות

קרא עוד »