כל כמה זמן מומלץ לבצע שיקום מבנה?

המבנה שבו אנו חיים או עובדים, נועד לתת לנו מחסה בזמן שאנו עוסקים בפעילות יום יומית. מבנים קדומים כמו מערות, בתי אבן, בתי בוץ וכדומה: פינו את מקומם למבני בטון חזקים כמו גם למבנים בבנייה ירוקה או חכמה. כעת אנו נתקלים ביותר ויותר סוגי בנייה חדשים או מסורתיים. 

בניין בטון זקוק מידי כמה שנים לחיזוק ושיקום – זאת למרות החומר מהם המבנה עשוי שנחשב החזק ביותר בכל הנוגע לבנייה. אבל כול כמה זמן מומלץ לשקם מבנה? ואיך עושים זאת? כל המידע בהמשך. 

אם יש בבעלותכם מבנה שדורש שיקום, חשוב שתדעו לפני הכול מהם הסימנים הברורים לכך שאכן דרוש חיזוק, שיפוץ, איטום ושאר פעולות שיקום. סימנים שמעידים על הצורך בפעולה הם סדקים בבטון, אריחים נופלים, עמודים שמתחילים להתפורר, צבע ישן ומתקלף, בעיות באיטום כמו רטיבות ולחות, חום גבוה מידי במבנה בקיץ ושאר סימנים שמראים כי הגיע הזמן לשקם. 

בין היתר, מבנים שעומדים על תילם כבר יותר מעשור ידרשו לרוב אבחון של מומחים בתחום הבנייה והשיפוצים כדי להבין האם יש דרך להפוך את הנכס למוגן ושמור יותר, כמו במקרים של שדרוג המבנה ע"י שיפוצים או שיקום מבנה להשבחת הנכס והעלאת ערכו לקראת מכירה/ השכרה, קראו בהרחבה.

כיצד משקמים מבנים?

שיקום בתים פרטיים, דירות, מבנים משותפים, בתי הארחה, בתי עסק וכולי נעשה בדרך כלל על ידי חברות המומחיות בתחום. חברות כאלה יספקו מגוון שירותים החל מאיטום בטון עד תיקון צנרת, תיקון סדקים, איטום מחודש, תיקון מרזבים, צביעת בניין וכולי. בחרו חברה מומחית בעבודה בגובה – במקרים שיש צורך לבצע תיקונים בגגות, בקירות עליונים וכדומה שימו לב כי אתם בוחרים חברה מומלצת, אמינה אשר פועלת בבטיחות ומקצועיות להגנה על הסביבה. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

ספות רביצה

אין כמו ספת רביצה לשקוע לתוכה בסיומו של יום עבודה או סתם כך ביום של פגרה. הכיף והעונג שספה כזו מעניקה, אי לא ניתנת להשוואה

קרא עוד »

הרחקת דבורים מהבית ומהגינה

דבורים הן יצורים מרתקים מאוד. הכוורת היא דוגמה מושלמת לאורגניזם קולקטיבי שההשפעה שלהם על הסביבה היא חיובית מאוד. אבל כשמדובר על דבורים שנמצאות בסביבת המגורים

קרא עוד »