בדק בית הנדסי – למה זה חשוב כל כך?

אחת הבדיקות המשמעותיות שעלינו לבצע אחרי שאנחנו מסיימים פרויקט בנייה של בית מגורים, היא בדיקת בדק בית הנדסי. מדובר על בדיקה שיכולה להשפיע באופן מהותי על היכולת שלנו לאכלס את המבנה ולהשתמש באופן סדיר. 

המשמעות של בדיקת בדק בית הנדסי היא אחת, לוודא שהמבנה תקין ושמיש. הצוות אשר אחראי על הבדיקה, מבצע אותה על בסיס תוכנית הבנייה, זאת על מנת לוודא שאכן המבנה נבנה כפי שתוכנן, וכן על מנת לוודא שאין שום דבר שמונע מאיתנו להשתמש בו. קרי, שאין במבנה שום דבר מסוכן שעלול לגרום אסון, אם נאכלס אותו. במידה ויש בעיה, אז הם יתריעו על כך, ויהיה צורך לתקן אותה. 

חשוב להבין בדיקת בדק בית היא במובנים מסוימים, קונטרה ליכולות המקצועיות של הקבלן. כלומר, אחרי שהקבלן ובעלי המקצוע השונים מסיימים את עבודתם, אז הצוות שמבצע בדק בית, בוחן האם באמת הם ביצעו את עבודתם כפי שנדרש, כפי שציפינו ובצורה מקצועית ונכונה. 

מדוע הבדיקה הזאת משמעותית עבורנו

יש מספר סיבות מדוע בדיקה מסוג זה היא משמעותית עבורנו. ראשית, היא מאפשרת לנו לדעת האם המבנה תוכנן ונבנה כמו שצריך. לא היו חריגות, לא נעשו טעויות ושינויים בתוכנית הבנייה, או כל דבר אחר שיכול להשפיע על אופי השימוש במבנה. 

שנית, לפני שמזמינים אחראים מטעם הרשויות לבצע בדיקות וביקורות על מנת שיספקו אישור לאכלוס המבנה, יהיה נכון לבצע בדיקה נוספת של הנדסה חדשה בדק בית, בדיקה חיצונית, בזמן לוודא שהמבנה אכן מתאים לשימוש. אם לא, אז יש צורך לבצע תיקונים בשביל שהוא יוכל לעבור את הביקורות השונות. במידה והוא מתאים, אז אין שום בעיה, הוא יעבור את הביקורת ואנחנו נוכל להשתמש בו.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

הדברה ירוקה – מהי בדיוק?

מי שרוצה לצמצם נזקים לסביבה או לבני אדם: מחפש אחר דרך למגר מזיקים בצורה טבעית. אחת הדרכים לבצע הדברה ללא רעלים נקראת 'הדברה ירוקה' והיא

קרא עוד »