מה צריך לדעת על חיסון משושה לגורים?

מה צריך לדעת על חיסון משושה לגורים?

ארגוני בעלי החיים ממליצים בחום להעניק את ה חיסון משושה לגורים לכל גור כלבים בריא כבר כאשר הינו בן שישה שבועות. לרוב עסקינן הודות סדרה בת שלוש או ארבע זריקות שמוענקות בהפרשים של כשבועיים או כשלושה שבועות, על מנת שבסיום של תהליך, המערכת החיסונית של הגור תיתן בידיו להתגונן מפאת שש המחלות כדלקמן –

  1. . פאראינפלואנזה – תרכיב של חיסון משושה נאבק בווירוס הפאראינפלואנזה. וירוס זה מסב למחלת כלבים שמזכירה ביותר שפעת, בפרט בשל כך כי כלבים חולים בעלי נטייה להשתעל, אך עסקינן הודות קרוב-רחוק של וירוס הכלבלבת.
  2. מחלת הכלבלבתכלבלבת הינה מחלה ויראלית, אשר מאופיינת כחסרת מרפא. במידה וכלב נדבק באחד מסוגי הווירוסים אשר מסבים להתפרצות של מחלת הכלבלבת, הינו יכול להראות סימפטומים של שלשול, חולשה, הקאה, אי תיאבון, חום, שיעול, הקאות, שלשולים וכיוצא בזאת.
  3. דלקת כבד נגיפית – אף דלקת הכבד הנגיפית הינה נסובה באמצעות וירוס מידבק במיוחד. כלב שנדבק, מראה סימפטומים זהים לאלו של מחלות שונות, כמו למשל – כאבי בטן, הפרשה מהאף והעיניים, הקאה או לחלופין אי תיאבון.
  4. פרוו – מדובר במחלת כלבים אשר נסובה בשל ווירוס ובשל כך, בעצם, לא קיימת דרך טיפולית במחלה עצמה, כי אם רק בתסמינים ובזיהומים המשניים שעשויים להיווצר כתוצאה ממנה. מחלה זו עשויה לבוא לידי ביטוי כירידה במשקל, מחלת מעיים, אי רצון לאכול, הקאות או שלשולים. 
  5. + 6. עכברת כלבים – מדובר במחלה בקטריאלית, הווה אומר – נוצרת באמצעות חיידק הלפטוספירוזיס. חיסון המשושה מורכב מן תרכיבי חיסון אל מול שני סוגים של המחלה, בשל כך הינה נספרת פעמיים –
  • סוג ראשון הינו אנטי החיידק שמסב נזק לכבד. כלב שנדבק בחיידק מהסוג הנ"ל עשוי לפתח סימפטומים שזהים לאלו של מחלת הצהבת, הווה אומר – שינוי הגוון של העור במקום של הפה ובאזורים הלבנים של העיניים לצהבהב.
  • סוג שני של חיסון הוא אנטי החיידק שמסב נזק בכליות.

לעוד מידע, בקרו באתר http://www.kupet.co.il/

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

יתרונות של מסתורי כביסה

מסתורי כביסה יוכלו להוסיף לבית שלכם אלגנטיות ולהפוך את העיצוב הכללי שלו להרבה יותר מרשים ומסודר. לאור זאת יהיה מומלץ לכל אחד מכם לשקול בחיוב

קרא עוד »