יועץ בניה ירוקה – במה הוא יכול לעזור

יועץ בנייה ירוקה הוא הפונקציה החשובה ביותר בהליך בנייה של פרויקט בשיטה זו וזאת לאור הידע הספציפי אשר הוא רכש, הן בלימודיו והן במהלך עבודתו כיועץ מקצועי בתחום ייחודי זה.

יועץ בנייה ירוקה 

הבנייה הירוקה מורכבת מהרבה מאד תתי תחומים והיועץ מבין בכולם. ליווי שלו משלב התכנון יוצר חשיבה שונה של הדברים וניתוב הפרויקט בדרך הנכונה, כדי ליצור בסופו של דבר את החיסכון האנרגטי ושאר המטרות של הבנייה הירוקה.

באופן טבעי יש ליועץ מיומנות רבה בנושאים כמו אנרגיה סולארית, שימוש בחומרי בנייה אשר עומדים בתקן הישראלי עבור בנייה ירוקה, שימוש בטכניקות בנייה מתקדמות וחדשניות, שימוש באלמנטים ירוקים, ביצוע הליכים סביבתיים חכמים, הצללות מפני השמש היוקדת, בידוד טרמי באמצעות חלונות חדשניים, צביעת הקירות החיצוניים של המבנה בצבעים ייעודיים ובהירים, שימוש במשאבות חום ובנורות חסכוניות ועוד אין ספור פעולות מתוחכמות.

שיפור הליכי העבודה 

הליכי העבודה בתחום הבנייה הירוקה הם חדשניים ושונים מהמהלכים בבנייה הקונבנציונלית. יועץ בנייה ירוקה מבצע לאורך כל הדרך הכוונה, ליווי וייעוץ מקצועי כדי שהדברים יבוצעו בדיוק על פי הדרישה של תקן 5281 (קראו בהרחבה אודות תקן 5281 לבנייה ירוקה) כל סטיה מהתקן עלולה ליצור בעייתיות מול הרשויות ולכן נעשית הקפדה לפעול בהתאם להנחיות, תוך ביצוע מהלכי פיקוח ובקרה.

אין ספק שללא מלווה מקצועי אשר בקיא בתחום ויודע על בורים את כל החוקים, התקנות והנהלים כולל כל הדקויות של הדברים, אי אפשר לבצע פרויקט רחב היקף בתחום הבנייה הירוקה.

גורמים שינסו לחסוך את עלותו של היועץ ויעזרו בגורם שאינו בקיא בכך עלולים בסופו של דבר להבין כי פעלו לא נכון ויהיה עליהם לבצע שינויים רבים שיעלו להם ממון רב.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

כמה עולה חיפוי רצפה דמוי בטון?

תחום הריצוף עובר התפתחויות דינאמיות מופלאות. פעם, היו איתנו רק אריחי טארצו הוותיקים, עם השילוב של בטון וחצץ בפנים. לאחר מכן, הגיעו חידושים בתחום אריחי

קרא עוד »

איך נעשה רישום קבלן שיפוצים?

קיימים סוגים שונים של קבלנים: קבלן בניין, קבלן שיפוצים, קבלן חשמל ועוד. מי שמעוניין להיות קבלן רצוי לו להיות רשום בפנקס הקבלנים. זוהי פרוצדורה אבל

קרא עוד »