הדברה ירוקה – האם היא באמת ירוקה ובטוחה

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה היא שם למגוון שיטות וחומרים המשמשים להדברת מזיקים, אך לא פוגעים בסביבה, או בעלי חיים אחרים. כדי להבטיח שמירה על הסביבה והימנעות מהרעלה מיותר, משתמשים בחומרים טבעיים, אותם ניתן לשלב בחומרי הדברה מסורתיים, או להשתמש בהם באופן בלעדי.

אז האם זה באמת עובד?

הדברה ירוקה – למען הסביבה

חומרי הדברה מסורתיים, קובלים, מכילים רעלים חזקים.

רעלים אלה נחשבו לאורך שנים ארוכות, רע הכרחי, כדי להדביר מזיקים שונים, ביניהם מכרסמים, ג'וקים, נמלים ומגוון גדול מאוד של חרקים ובעלי חיים, שיכולים למרר את החיים.

אבל עם השנים, התברר הנזק החמור שיכול להיגרם בגלל החומרים הכימיים הללו – פגיעה בחיות בר, הרעלה של בני אדם בגלל רשלנות, הרעלה של האדמה, המים והאוויר בגלל שימוש מופרז בחומרי הדברה רעילים.

כל אלה הביאו למודעות גבוהה את האפשרות להשתמש בחומרים פחות רעילים, פחות מסוכנים ואף חומרים שמתמקדים בפגיעה במזיק ספציפי בלבד.

איזה חומרים משמשים להדברה ירוקה?

חומרי הדברה ירוקה מיוצרים בעיקר מצמחים, אם כי ניתן למצוא גם שיטות הדברה ביולוגית, שנחשבות ירוקות בגלל שיש להם את כל המאפיינים המופיעים בפסקה הקודמת.

חומרים אלה היו בשימוש שנים רבות – לפני שהומצאו חומרי הדברה כימיים וכם חוזרים כיום לשוק, כי חברות המייצרות חומרי הדברה מקבלות את הדרישה למוצרים ירוקים מהשטח – מהלקוחות.

לכן, כיום גם חומרי הדברה ביתיים, שנמכרים במכולת, כבר לא מכילים כמויות גדולות של חומרים כימיים רעילים, אלא מתבססים יותר ויותר על חומרים טבעיים וכך גם מדבירים מקצועיים, שיודעים מה הלקוחות  מעדיפים.

לסיכום, הדברה ירוקה תופסת תאוצה בשנים האחרונות מכל הסיבות המוצדקות. בזכות הטכנולוגיה המתפתחת של ימינו אפשר לייצר חומרי הדברה ירוקה איכותיים, יעילים ובטוחים לשימוש.
רוצים לדעת עוד? בקרו באתר שלנו https://clearona.co.il/ והתקשרו אלינו, נשמח לעזור!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

כסאות מעוצבים מבד

כסאות מעוצבים מבד

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים להשקיע ברהיטים שלהם. אם בעבר היה מדובר על צורך פונקציונלי בלבד, הרי שהיום ניתן לראות כי מדובר

קרא עוד »
שחרור סתימות בצנרת

שחרור סתימות בצנרת

סובלים מהצפות חוזרות ונשנות של מים? ככל הנראה הסיבה לכך נובעת מצינור מים סתום. כאשר קיימת סתימה בצנרת מים, המים הזורמים דרך הצינור אינם מסוגלים

קרא עוד »