המקלט מפוצץ בזבל? הגיע הזמן לפנות אותו!

בבניינים רבים מעוניינים לבצע פינוי יזום של תכולת המקלט, מדובר בבעיה תברואתית חמורה ולכן חשוב לבצע את הפינוי, כדי למנוע כניסה של מכרסמים שמתחבאים בין הגרוטאות. 

פינוי נכון של אשפה 

המשרד להגנת הסביבה אינו מאפשר פינוי של אשפה לחולות אלא נקבעו אתרים מורשים לסוגי הפסולת כמו פסולת בניין, ריהוט ישן וכו'. החברה שמפנה את הציוד הישן מבקשת אישור ומקבלת מידע לאן להעביר את המכולה וזאת כדי לא להסתכן בקנסות גבוהים.

מעבר לכך קיימת חשיבות שהמקלט יהיה פנוי למקרים של בעיות ביטחוניות ולכן המקלט חייב להיות נקי וערוך לכל תרחיש, כדי להגן על דיירי הבניין.

חברה לפינוי זבל מהמקלט 

יש מקרים שהמקלט מלא בפריטים ישנים שאחסנו בו הדיירים ולכן המכולה מלאה באשפה ומעבירים אותה לאתר המורשה, תמורת תשלום שמעביר וועד הבית. יש גם מקרים אחרים שבהם אפשר להוציא מתוך המקלט כמה פריטים שיש להם ערך כספי כמו שולחן ישן, כיסאות ועוד. אם אפשר למכור אותם, החברה תבצע פעולה זו ולכן וועד הבית לא יזדקק לשלם עבור הפעולה הזו או ישלם סכום מופחת. קבלו מידע אודות פינוי מקלטים באתר פינוי בזמן.

מקלט שמיש באופן מהיר 

מתוך הפריטים שהיו במחסן, מפנים חלק גם לתרומה למשפחות נזקקות שידוע שהן זקוקות לפריט זה או אחר. ציוד נוסף נמכר לסוחרים שעוסקים בחידוש של רהיטים ישנים, או תיקון של ציוד ישן שיש בו תקלה קטנה ולכן כדאי לתקן אותו.

יתרת הפריטים מועברת במהירות לאתר האשפה וכך תוך כמה שעות המקלט ריק לחלוטין. לוועד הבית נותר רק לטפל בניקוי של המקלט באופן מאסיבי ולאחר מכן הוא יהיה ערוך למקרה חירום בלבד והדיירים לא יורשו לאגור בו ציוד כפי שהיה.

קראו גם על תהליך של פינוי ירושות

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...