מה זה פרופיל גבס דקורטיבי?

גבס, בניה ודקורציה הולכים יפה ביחד, ממש כפי שהם מתאימים גם לצרכים פונקציונליים. לוחות גבס יכולים לשמש מטרות שונות, בבתים חדשים ובמבנים מחודשים או משופצים, בבניה אדריכלית ועוד. הם יכולים להתאים לצורך חלוקה פנימית ללא צורך בהקמת קיר לבנים או בטון. אפשר להשתמש בהם ליצירת תקרה או להכנת נישות וכן לטובת פתרונות אדריכליים או פונקציונליים אחרים. מכיוון שכל שימוש בגבס מצריך התקנה של פרופילים, נסביר להלן מה זה פרופיל גבס דקורטיבי

פתרון מרהיב לעיצוב דקורטיבי 

כל פרופיל גבס נועד להניח את התשתית שמאפשרת הקמת הקיר, הנישה, התקרה, הסתרה של תשתיות כגון מעבר כבלים לתקשורת וכדומה. כאשר נדרש פתרון פונקציונלי, אפשר להשתמש בפרופיל רגיל, סטנדרטי. לעומת זאת, אם רוצים ליהנות מפתרונות גבס יותר יפים, מעוצבים ואפילו מרהיבים, ניתן להציב פתרון מעוצב ויפה יותר. זהו בעצם פרופיל גבס דקורטיבי. דוגמא לפרופילים מעוצבים במיוחד אפשר למצוא בקרניז גבס. זהו פתרון עיצובי דקורטיבי שמעניק לחלל, לרוב סמוך לתקרה, איכות יוקרתית.  

עיצוב, חוזק, איכות, בכל מקום 

השימוש בפרופילים לגבס צריך להיות מותאם לסוג הגבס, למבנה הקיר ולצורת ההתקנה. פרופיל גבס דקורטיבי, כמו כל פרופיל שהוא, צריך להיות עמיד ויציב. לצד פרופילים שעשויים מגבס, לפחות בחלקם, נהוג לעשות שימוש בפתרונות עמידים שמיוצרים מאלומיניום או פח. ישנם פתרונות ייעודיים שיכולים להתאים גם לתקרות אקוסטיות, עם שילובי גבס, צמר סלעים וכדומה. 

פרופילים, ניצבים ומסלולים לגבס ברמה גבוהה יהיו, אם כן, פתרונות תקניים, שמיושמים לפני התקנת הלוחות או תוך כדי הצבת הקירות, הנישות וכדומה. הם צריכים להיות עמידים, לא מחלידים, יחסית קלי משקל. במקביל, ניתן לייצר אותם כך שהם יעניקו עיצוב יפה לדירות, לבתים, לווילות, לחללים עסקיים וכיוצא בזה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

איך לעצב דירה קטנה עם רהיטים חכמים?

לרבים אין יכולת כלכלית לרכוש דירה גדולה ואחרים מעדיפים אחת קטנה ואינטימית. דירות כאלו מעדיפים זוגות צעירים, רווקות ורווקים ועוד. היתרון הוא, כמובן, בעלויות הרכישה

קרא עוד »