מהם היתרונות בבדיקה תרמית לאיתור נזילה?

בבדיקה תרמית לאיתור נזילה?

אחת הבעיות מהם סובלים מבנים רבים, בפרט מבנים ישנים, זו נזילה בצנרת. מדובר על בעיה שעלולה להיווצר מסיבות שונות ולהתפתח, עד כדי כך שקירות המבנה עלולים להיהרס כתוצאה ממצב של רטיבות בקיר פנימי, במידה ולא מטפלים בבעיה כמה שיותר מוקדם. 

בעבר, על מנת לטפל בבעיה מסוג זה, היה נהוג לפתוח את כל הקיר ולאתר את מקור הנזילה. הבעיה היא, כפי שאפשר להבין, שזה הוביל למצב בו הנזק היה מאוד משמעותי, מה עוד שעלות התיקון והשיפוץ אחר כך, יצרו בעיה כספית לא קטנה עבור בעלי הנכס. במקרים רבים, זה גם גרם לפגיעה משמעותית בערך הנכס. 

היום לשמחתנו, אנחנו יכולים להשתמש באמצעים הרבה יותר מתקדמים. למשל, אנחנו יכולים להשתמש בבדיקה תרמית לאיתור נזילה. מדובר בבדיקה שמתבצעת על ידי חברה לאיתור נזילות במצלמה תרמית באמצעות שימוש במצלמה מיוחדת, תרמית, אשר מאפשרת לנו לראות מה מתרחש בתוך הקיר, ובאמצעות שינוי הטמפרטורה אפשר לזהות את מקור הבעיה, מקור הנזילה. 

הרעיון הוא פשוט. אינסטלאטור מקצועי מעביר את המצלמה על גבי הקיר, הוא מזהה שינוי בטמפרטורה, על ידי שינוי בצבעים שהמצלמה מקרינה, כאשר הטמפרטורה יורדת, זה סימן שיש מים במקום ומשם אפשר להגיע אל מקור הנזילה. באותה נקודה אפשר לפתוח את הקיר או להחליט האם לתקן את הבעיה דרך הצנרת. 

מה היתרונות של בדיקה תרמית

ראשית, אין צורך לפתוח את כל הקיר, אפשר להגיע ספציפית לנקודה בה יש בעיה. כך קל יותר לזהות את מקור הבעיה ולטפל בה. 

שנית, מן הסתם, זה תהליך הרבה יותר מסודר, הרבה יותר נקי, עולה הרבה פחות כסף, ואפשר לפתור את הבעיה בצורה מאוד פשוטה. 

שלישית, מדובר בתהליך מאוד אמין, בדיקה שמספקת תוצאות איכותיות על המקום, בזמן קצר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

כמה עולה חיפוי רצפה דמוי בטון?

תחום הריצוף עובר התפתחויות דינאמיות מופלאות. פעם, היו איתנו רק אריחי טארצו הוותיקים, עם השילוב של בטון וחצץ בפנים. לאחר מכן, הגיעו חידושים בתחום אריחי

קרא עוד »