מסורים חשמליים – אמצעי זהירות חשובים לשימוש בטיחותי

המסורים החשמליים נחשבים לכלי עבודה יעילים ואיכותיים, ומשמשים באתרי בניה, עבודות יערנות, מנסרות עץ, מפעלים ושימושיים ביתיים. אך בד בבד, כשלא נוקטים באמצעי הזהירות, הם עלולים להיות כלים מסוכנים ואף קטלניים. לכן חשוב לרכשם דווקא מגורם מורשה, כדי להבטיח שהמסור בטיחותי ועומד בתקנים. בנוסף כדאי להתייעץ עם המוכר על אמצעי הבטיחות: כיצד מחזיקים, ואיך ממקמים את הגוף ביחס למסור, אחרי מה יש לעקוב, ממה מומלץ להימנע, ואיזה דברים אסור לעשות בשום אופן. בנוסף יש לרכוש את הציוד המגן הנדרש בתקנות: קסדה, מגני אוזניים, משקפי מגן, מסכת פנים, וביגוד ונעליים תקניים העמידים בפני קריעה.

מסור עגול

כלי זה נחשב גורם מספר 1 בתאונות עבודה. מרבית התאונות קורות במגע של היד עם הלהב בעת דחיפת/סילוק הנסרים. לכן חשוב מאוד להרכיב כיפת מגן ייעודית מעל דסקת הלהבים של המסור, ו"טריז מפצל" מאחורי המסור.   

מסור שרשרת

מסור שרשרת נחשב לכלי קטלני ביותר. מרבית התאונות שלו אירעו לאחר "רתיעה לאחור". מונח זה מתאר מקרה של קפיצה בלתי צפויה של המסור לאחור וכלפי מעלה. המסור הקופץ עלול להתנגש בפלג גופו העליון של המפעיל ובראשו, ולגרום לפציעות קשות ואף למוות. לכן חשוב לוודאות שמדובר בכלי תקני, ושיש התקנים המקטינים את הסיכון בגוף המסור ובשרשרת. 

מסור פנדל ומסור סרט

מחצית מהתאונות במסורים הללו אירעו כשהלהב פגע ביד בזמן טיפול בנסרים כשהמסור פועל, ובעת דחיפת המסור עצמו. כדי להימנע מתאונות אלו יש להתקין אמצעי בטיחות שונים: במסור פנדל – מעצור המגביל את תנועת המטולטלת מחוץ לתחום השולחן, ועוד. במסור סרט – התקן המותח את הסרט אוטומטית או משקף את מצב המתיחה, ועוד.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

חברות ניקיון בתל אביב

קיימת חשיבות רבה לעובדה שהמשרד הוא נקי כיוון שדבר זה מעניק תחושה נעימה מאד לכל העובדים וכך אפשר לעבוד במלוא המוטיבציה. ביצוע ניקיון מקיף במשרדים 

קרא עוד »