זה הזמן להפוך חדר לממ"ד!

להפוך חדר לממ"ד

פעם והיום – חובת הממ"ד בימינו

פעם לא הייתה חובת בנייה של ממ"ד בכל דירה חדשה, אבל ככל שהמצב הביטחוני הפך מתוח יותר ויותר הבינו במדינה שממ"ד הוא חובה בכל בית, אבל מה עושים עם הבתים שאין בהם ממ"ד והם אינם חדשים? למזלנו, יש פתרונות גם לכך. אפשר להפוך חדר לממ"ד. בניית ממ"ד בחדר קיים דורש מכם לעמוד בתקנים המחמירים והנחוצים לביטחון האישי שלכם ושל משפחתכם. כשהופכים חדר לממ"ד צריך תחילה לפנות את כל התכולה שקיימת בו. יש לקלף את הטיח עד לשכבת הבטון והבלוקים, יש לבצע קידוח לקירות ולהוסיף רשתות ברזל. אחר כך יש ליצוק בטון בעובי של 12-8 ס"מ. יש להתקין רשת יוטה 2 מ"מ על 2 מ"מ, להתקין חלון ממ"ד בהתאם לתקנים, להתקין צנרת גזים, להתקין נקודות חשמל, תאורות חירום, קו תקשורת ומסנן ממ"ד. נשמע מסובך? תנו לאיש המקצוע לפעול למענכם. כל התשובות בידיו.

הצורך בממ"ד – כורח הכרחי

הצורך בממ"ד הוא צורך הכרחי, חיוני לחיינו במדינה שיש בה מתיחות ביטחונית רבה. אתם צריכים חדר שאפשר להגיע אליו תוך מספר שניות, תלוי היכן אתם מתגוררים ועד כמה אתם קרובים לשטח האש, אלא שלא תמיד נדע מאיזה כיוון יגיע האויב, כך שהצורך להפוך חדר לממ"ד הוא צורך מובן. המרחב המוגן יאפשר לכם להיות מוגנים בכל סיטואציה ולישון היטב בלילה. שווה כל רגע של השקעה למען השקט הפנימי שלכם בכל מצב.

תהליך פשוט וידידותי

בזמן כה קצר תוכלו להפוך חדר לממ"ד. בשבועות מספר תבצעו איטום לחדר שיגן עליכם מכניסה של גזים, תתקינו דלת ממ"ד, חלון ממ"ד ותיצרו את התשתיות הנחוצות לחדרים השונים. חשוב מאוד לא להיות יצירתיים בעצמכם אלא לפנות לאיש מקצוע. מהנדס אזרחי או חברה מתמחה הם התשובה לכל תכנון של חדר שרוצים להפוך אותו לממ"ד. איש מקצוע יודע מה נדרש ומקפיד על כך היטב. גם אל תשכחו – דירה שיש בה ממ"ד היא דירה בעלת ערך רב, כך שאם יגיע היום ובו תרצו למכור את הדירה, תוכלו  להרוויח עליה יותר ממה שהייתם מרוויחים בדירה נטולת ממ"ד והגנה מקסימלית.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...