הכשרת חריגות בנייה – כמה זמן זה לוקח?

הכשרת חריגות בנייה

חריגות בניה הן תוצאה של שינויים שמכניסים במבנה מבלי שהתקבל אישור או היתר בניה כנדרש, דרך הרשות המקומית. חריגות בניה יכולות להיווצר עוד במהלך הבניה או לאחר שהמבנה הושלם, כלומר תוספת בוצעה ללא היתר. מה המשמעות של הדבר, האם ניתן להכשיר חריגות בניה וכמה זמן זה לוקח?

המשמעות החוקית של חריגות בניה 

העובדה שרבים מבצעים חריגות בניה איננה הופכת את הפעולה הזאת לתקינה. חריגה נחשבת לעבירה והיא יכולה לגרום לסנקציות שונות, קבלת צווי הריסה, הטלת קנסות ועוד. אם קיימת חריגה והיא לא מקבלת הכשרה, מדובר בעבירה פלילית. זה לא עניין מנהלי, אם כי זה לא פוטר את בעל הנכס מקנסות אפשריים. גובה הקנסות יכול להגיע לעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים, בהתאם לסוג חריגת הבניה והיקף השטח שבו בוצעה חריגת הבניה. 

האם ניתן להכשיר חריגות בניה 

חלק מחריגות הבניה בהחלט ניתר להכשיר. על מנת לבצע הכשרה של חריגות פניה לש לפנות להנדסאי או אדריכל בעלי ניסיון בעבודה מול רשויות מקומיות ועיריות בנושא זה. ההכשרה איננה אך ורק הגשת בקשה אלא תהליך בדיקה מפורט של תוכניות בניה, גרמושקות, עריכת תוכניות עדכניות במידת הצורך, פניה לוועדה מקומית לתכנון הבניה. אפשרי כי ההכשרה תאושר כולה או חלקה, ויהיה צורך לבצע שינויים או התאמות במבנה ובחריגות. 

כמה זמן לוקח להכשיר חריגות בניה 

הכשרת חריגות בניה הינה תהליך שיכול להיות יחסית פשוט או לעיתים מורכב. זה תלוי בסוג החריגה ואופייה, גודל שטח המבנה והחריגה, פרק הזמן שבו קיימת ועומדת החריגה. על מנת לדעת כמה זמן צפוי לקחת הטיפול, משרד אדריכלות ותכנון צריך לרדת לפרטים הקטנים ולהעריך את מורכבות הטיפול.  

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

עובש בתקרה

צבע למקלחת נגד עובש

חדר המקלחת ממלא תפקיד חשוב במיוחד בחיי היומיום של כולנו. הוא משמש לרחצה והתרעננות עבור הדיירים והמראות שבו חיוניות עבור בדיקת ההופעה החיצונית. בחדר האמבטיה

קרא עוד »