כל כמה זמן באמת צריך לחסן נגד תולעת הפארק

תולעת הפארק

"תולעת הפארק", היא מחלה קטלנית ונפוצה, הנגרמת כתולעת Spirocerca Lupi. המחלה מופיעה לרוב אצל כלבים, אך ניתן למצוא אותה גם ביונקים אחרים. עם זאת, חשוב לציין כי לא ניתן להפיץ את המחלה לבני אדם.

כל כמה זמן באמת צריך לחסן נגד תולעת הפארק

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטה העברית בירושלים הראה, שלמרות המודעות הגוברת למחלה בישראל, המחלה עדיין נפוצה, התפשטותה הגאוגרפית עלתה בשנים האחרונות. כיום, היא התפשטה לכל הארץ והיא אחת מסיבות המוות השכיחות ביותר בכלבים החיים בישראל.

תוחלת החיים של תולעת הפרק

ביצי התולעת מופרשות בצואה של כלב נגוע. חיפושיות הגללים אוכלות את הביצים והתולעים הצעירות בוקעות, מאכילות את צואת הכלב ושוכנות במעיים של חיפושית הגללים.

כלבים אוכלים את החיפושיות הנושאות את התולעים הצעירות תוך כדי טיול בחוץ. בבטנו של הכלב משתחררים התולעים והם ממשיכים לחדור לכלי הדם ומתחילים את דרכם בגוף הכלב: ראשית התולעים מפרים את אבי העורקים ומשם נוסעים לוושט (הצינור בגרון המשמש לבליעת מזון).

אולי יעניין אתכם גם: וטרינר באשדוד

היכן נמצאים תולעי הפארק?

תולעי הפארק מתמקמות בקרום הוושט, וכמנגנון הגנה, גוף הכלב מקיף את התולעים בתגובת רקמות המכונה גרנולומה. צמיחה זו בולטת בוושט והתולעים מסיימות את מחזור הגידול שלהן. בשלב מאוחר הן מטילות ביצים בוושט.

כלבים נדבקים מאכילת אשפה, צואת בעלי חיים או חתיכות מזון המכילות חיפושיות גללים. הסיכוי להתפתחות זיהום תלוי בחיפושית, ולכן הזיהום אינו מוגבל למקום ספציפי.

תסמיני המחלה אצל כלבים:

ישנם שני סוגים של תולעת הפארק. הדמיון בשני הסוגים הוא, שכאשר הם מופיעים, זה אומר שהמחלה כבר נמצאת בשלב התפתחות מתקדם. בשלב זה הטיפול יכול להיות בעייתי, ולעתים בלתי אפשרי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

ניקוי בתים באשדוד

ניקוי בתים באשדוד והסביבה דורש לעתים הזמנת חברת ניקיון המעסיקה פועלים מנוסים בתחום זה. אמנם כל אחד יכול לנסות לנקות את הבית, בהנחה שאין לו

קרא עוד »
ניקיון בניינים

ניקיון בניינים

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של חברות המתמחות בתחום של ניקיון בניינים. חברות אלו מספקות שירותי ניקיון לבנייני מגורים ולבנייני משרדים, אך

קרא עוד »