דגשים בהחלפת מצבר ברכבים חדשים

החלפת מצבר ברכבים חדשים
החלפת מצבר ברכבים חדשים

לפני שאתם באים להחליף מצבר ברכב שלכם, כדאי מאוד לדעת על השלבים הקריטיים בהחלפת מצבר. הם יעזרו רבות באי שחרור המצבר בזמן הנסיעה. איך עושים את זה וכמה זה בדיוק עוזר? ננסה לברר.

דגשים בהחלפת מצבר ברכבים חדשים |

איך אתם יכולים לדעת שקיבולת הסוללה הולכת ונמוכה ברכב? האם יש סימנים לכך שסוללת מכונית מתחילה להסתיים? ראשית כן. כאשר הסוללה חלשה, ייתכן שתבחינו בכך שהמנוע הופך לאיטי מהרגיל ואורות המקף מהבהבים או עמומים כשאתם מניעים את הרכב. זה הזמן להחליף את המצבר דרך אתר המצבר לרכב שלי.

איך לדעת שהמצבר הולך להיגמר? |

סימנים לכך שהמצבר הולך להיגמר, קורה גם אם הסוללה נטענת במלואה לאחר נסיעה. סימן נוסף הוא, כשאתם מפעילים את חלונות החשמל שלכם לאחר כיבוי המנוע, החלונות נעים לאט הרבה יותר מאשר כאשר המנוע פועל.

לפעמים אתה יכול גם לשים לב שהאורות מתעמעמים כאשר המנוע מתבטל, אך הופכים שוב לבהירים יותר כאשר המנוע מסתובב. גם קורוזיה מוגזמת על הכבלים והסוללה, מרמזים על כך שהסוללה הולכת להיגמר.

האם ניתן לבדוק את קיבולת הסוללה? |

חנויות רבות לתיקון רכב יכולות לבדוק את הסוללה באמצעות בודק מיוחד. בודק הסוללה יכול למדוד את ה – CCA בפועל ולהשוות אותו לדירוג ה – CCA החדש של הסוללה.

בודק סוללות יכול גם לבדוק את האלטרנטור ומערכת הטעינה. מבחן הסוללה ומערכת הטעינה, המכונה מבחן AVR, בדיקת מצבר לרכב באמצעות בודק מצברים, תדפיס בדיקת סוללה ומערכת טעינה ועוד

כמה עולה לבדוק מצבר? |

אז כמה עולה להחליף מצבר? בדיקת מצבר עולה (משוער) 50 ₪ עד 130 ₪. סוחרי רכב וחנויות תיקונים רבים מציעים לרוב בדיקת סוללות בחינם כחלק מקידום עונתי. לאחר הבדיקה, ייתכן שתקבלו תדפיס המציג את דירוג ה – CCA של הסוללה ואת ה – CCA הנמדד.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים שיעניינו אותך...

קרשר

קרשר

אחת מהחברות הענקיות של עולם השטיפה וניקוי שואבי האבק היא קרשר. ברוב המקומות שעושים שטיפת מכוניות עם המכונה הענקית הזו שמוציאה מים בלחץ מטורף, נראה

קרא עוד »